Израелските отбранителни сили (ИДС) съобщиха, че са засекли изстрелването на ракети от територията на Иран към Израел.

В официалното изявление се посочва, че израелските отбранителни системи активно работят за неутрализиране на заплахата. През последните минути Командването на вътрешния фронт е изпратило директни предупредителни съобщения до мобилните телефони в застрашените райони.

В изявлението се подчертава, че отговорното поведение и спазването на инструкциите са от жизненоважно значение. Всички граждани, получили предупреждение, са призовани да се насочат към защитени убежища и да останат там до второ нареждане.

Припомня се, че напускането на безопасните зони трябва да става единствено след официални указания от Командването на вътрешния фронт.

Bulgaria News Agency