Министърът на външните работи на Австралия Пени Уонг обсъди с външния министър на Тимор-Лесте Бендито Фрейтас областите на сътрудничество за укрепване на отношенията между двете страни.
По време на срещата беше оценено прилагането на декларацията „Parceria“, подписана по-рано от лидерите на двете държави, както и ролята на Тимор-Лесте в АСЕАН и приносът му към процеса на регионална интеграция.
Министър Уонг подчерта, че Австралия и Тимор-Лесте са „партньори, приятели и съседи“, като акцентира върху значението на по-тясното сътрудничество в областта на икономическото развитие, отбраната и сигурността.
Bulgaria News Agency













