Бахтиёр Саидов съобщи, че е провел телефонен разговор с иранския външен министър Сейед Абас Арагчи.
Саидов заяви, че по време на разговора са били обсъдени регионалните развития и процесът на прилагане на споразуменията за прекратяване на конфликтите. Той подчерта, че Узбекистан подкрепя дипломатическите усилия за намаляване на напрежението в региона и добави, че е постигнато съгласие за укрепване на двустранните отношения между Узбекистан и Иран.
Bulgaria News Agency













