Президентът на Украйна Володимир Зеленски съобщи, че в рамките на размяната на военнопленници с Русия са били освободени 160 украински военнослужещи.
Зеленски заяви, че освободените войници са били в плен от 2022 година и всички са били пленени по време на изпълнение на задачи на различни фронтови направления.
Сред освободените има военнослужещи от Въоръжените сили на Украйна, Държавната специална транспортна служба, Националната гвардия на Украйна и граничната охрана.
Военнослужещите са били пленени по време на служба в Мариупол и Азовстал, както и в Донецка, Луганска, Харковска, Запорожка, Киевска, Черниговска и Сумска област.
Зеленски заяви: „Благодаря на целия ни екип, който всеки ден работи за връщането на нашите хора. Специални благодарности на всички подразделения на фронта — на тези, които попълват украинския ‘обменен фонд’ и със своята смелост ни помагат да върнем хората си у дома. Помним всеки, който остава в плен. Проверяваме всяко име. Трябва да върнем всички — както военнослужещите, така и цивилните.“
Bulgaria News Agency














