Заместник министър-председателят на Обединеното кралство Дейвид Лами заяви, че е доволен от срещата си с генералния секретар на ООН Антониу Гутериш, проведена в Кю Гардънс.

Лами посочи, че по време на срещата, организирана в рамките на Лондонската седмица за климатични действия, са били обсъдени борбата с климатичните промени и устойчивото развитие. „Това, което ми вдъхва увереност, е да виждам толкова много хора, съсредоточени върху практическите решения“, каза той.

Говорейки за приоритетите на Обединеното кралство в тази област, Лами отбеляза, че страната цели да подкрепя инвестициите в чиста енергия, да защитава природата и да поддържа икономическия растеж в процеса на зеления преход.

Bulgaria News Agency