Украинският външен министър Андрий Сибиха говори за съдържанието на разговора си със сингапурския си колега Вивиан Балакришнан, дипломатическите контакти и последната ситуация на бойното поле.
Обръщайки внимание на основните теми на разговора и регионалните заплахи, Сибиха заяви: „Съсредоточихме се върху заплахите за сигурността на Европа и Азия, произтичащи от задълбочаващото се сътрудничество между Русия и Северна Корея. Благодарих на моя колега, че сподели впечатленията си след последното си посещение в Пхенян.“
Сибиха посочи, че е информирал сингапурския министър за развитието в Украйна: „Информирах министър Балакришнан за последните събития на бойното поле, успехите на Украйна по отношение на дългосрочните санкции срещу Русия и нашите усилия за мир.“
Подчертавайки необходимостта от продължаване на международния натиск върху режима в Кремъл, Сибиха заяви: „Оказването на натиск върху Москва е от решаващо значение за напредъка на дипломацията и за премахването на илюзията, че Путин може да постигне нещо на бойното поле.“
Сибиха засегна и въпроса за международната изолация, като завърши изявлението си с думите: „В този контекст подчертах значението на запазването на международната изолация и избягването на всякакви стъпки, които режимът би могъл да използва за оправдаване на своите жестокости.“
Bulgaria News Agency













