Френският президент Еманюел Макрон направи оценка на стратегическото партньорство в трансатлантическите отношения, дипломатическите контакти с европейските съюзници и предстоящата среща на върха на НАТО.
Подчертавайки единството в рамките на западния алианс и разговорите си в Берлин, Макрон заяви: „От срещата на върха на Г-7 в Евиан насам преживяваме важен повратен момент: сближаване на интересите на Европа и Америка по въпросите на Украйна и Близкия изток. За да продължим и подкрепим тази динамика, провеждам срещи в Берлин с нашите германски, британски, италиански и полски партньори.“
Макрон подчерта значението на следващата стъпка за бъдещето на алианса: „Следващата важна стъпка е началото на юли. Срещата на върха на НАТО в Анкара ще ни позволи отново да потвърдим по-силна Европа в рамките на НАТО.“
Bulgaria News Agency













