Според изявление на Министерството на външните работи на Пакистан, заместник министър-председателят и външен министър сенатор Мохамад Исхак Дар е разговарял по телефона с иранския външен министър Абас Арагчи.
По време на разговора бяха обсъдени въпросите на регионалния и световния мир и стабилност. Дар отново потвърди ангажимента на Пакистан да продължи конструктивната си роля за насърчаване на траен мир и стабилност в региона и извън него.
Иранският външен министър Арагчи благодари на Пакистан за постоянната му подкрепа в напредъка на мирния процес. Той също така изрази благодарност за съдействието на Пакистан за безопасното и безпроблемно завръщане на иранските членове на екипажи и рибари в родината им.
В изявлението се посочва, че страните са се договорили да поддържат тесен контакт.
Bulgaria News Agency













