Министърът на външните работи на Северна Македония Тимчо Муцунски заяви, че днес се е срещнал със заместник-министъра на вътрешните работи на САЩ Джон Гунтанис.

Муцунски каза: „Прегледахме напредъка по изпълнението на двустранните приоритети и цели, договорени по време на втората сесия на Стратегическия диалог между нашите две правителства.“

По отношение на обсъдените теми Муцунски заяви: „Разгледахме енергийната и инфраструктурната устойчивост, икономическото и търговското сътрудничество, киберсигурността, миграционните въпроси и съвместните усилия за борба с организираната престъпност и незаконния трафик на наркотици.“

Муцунски добави: „Потвърдихме отново значението на тясната координация и засиленото сътрудничество за напредъка по договорените инициативи в съответствие с общите стратегически интереси на двете държави.“

Bulgaria News Agency