Държавният секретар на САЩ Марко Рубио заяви, че е провел среща с краля на Бахрейн Хамад бин Иса Ал Халифа, по време на която е било обсъдено стратегическото партньорство между двете страни.
Рубио каза: „Срещнахме се с крал Хамад бин Иса Ал Халифа и потвърдихме нашето продължаващо партньорство и ангажимента ни към сигурността на Бахрейн.“
Подчертавайки значението на регионалната стабилност, Рубио заяви: „Обединени сме в подкрепата за регионалната стабилност, свободния и отворен Ормузки проток и предотвратяването на придобиването на ядрено оръжие от Иран.“
Отправяйки послание към Иран, Рубио каза: „Нападенията на Иран срещу Бахрейн са неприемливи и Съединените щати стоят зад народа и правителството на Бахрейн.“
Bulgaria News Agency













