Според съобщение на Министерството на външните работи на България министър Велислава Петрова проведе среща с делегация, ръководена от председателя на Настоятелството на Фондацията на българските православни църкви в Истанбул и Одрин Димитри Йотеф.
По време на срещата бяха обсъдени дейностите на фондацията за съхраняване и развитие на българската православна общност, както и за опазване на българското културно и историческо наследство в Турция. Министерството благодари на фондацията за нейния принос.
Министър Петрова заяви: „Изключително сме ви благодарни за всичко, което правите за българската държава. С дейността си съхранявате историческата памет на българската общност.“
Петрова подчерта, че България ще продължи да подкрепя българската общност в Истанбул и е готова да задълбочи сътрудничеството. По време на срещата бяха обсъдени и настоящите дейности на фондацията, предизвикателствата пред нея и бъдещите проекти.
Bulgaria News Agency













