Президентът на Бразилия Луис Инасио Лула да Силва обяви, че е назначил сенатор Тереза Лейтао за лидер на правителството в Сената.
Лула заяви, че целта на назначението е да се координират обсъждането и процесът на приемане на законопроекти и нормативни актове, разглеждани в Сената, които според него са в интерес на бразилския народ.
В изявлението се посочва, че сред основните приоритети са инициативите за премахване на системата „6 към 1“, основана на шест работни дни и един почивен ден, както и проектът за конституционна поправка за обществената сигурност (PEC).
Bulgaria News Agency













